Шляхом пізнання Істини, Добра, Краси

Духовно-моральне, патріотичне і сімейне виховання є наріжним каменем виховного процесу. Воно допомагає формувати у дітей та молоді високоморальні якості, патріотичну та громадянську свідомість, ціннісні орієнтири, які ведуть людину шляхом пізнання Істини, Добра, Краси. Виховувати – це “ховати” від зла.  “Діти – це дорогоцінний дар Божий і ні з чим не зрівняний скарб, і до них потрібно ставитися з величезним піклуванням,” –  писав класик педагогіки Я.А.Коменський. Тому для всебічного і гармонійного  розвитку учня важливо, щоб освітній процес базувався не тільки на основі наукового осмислення дійсності, але й на скарбах духовного, морального і культурного надбання українського народу і людства в цілому.

Ми, вчителі, маємо підготувати їх до життя в сім’ї, громаді, у сучасному суспільстві, якому притаманне як посилення національної самосвідомості українців, так і розширення глобалізаційних процесів. Наші діти мають протистояти негативним викликам сьогодення. Для цього ми повинні озброїти їх знаннями основних християнських цінностей, виховати почуття поваги до традицій роду, українського народу, любові до батьків і Батьківщини, сформувати такі чесноти як чесність, мудрість, щедрість, лагідність, покірність, справедливість, доброзичливість, бажання творити добро і уникати зла.

У процесі виховання молодого покоління особливе значення має духовно моральний аспект. Його важливість у сучасному суспільстві стоїть гостріше й актуальніше, ніж будь-коли раніше. Традиційні соціальні інституції: сім’я, школа, церква і громада, на жаль, нерідко виявляються безсилими самостійно адекватно відповідати на сучасні виклики, які постають перед особистістю у суспільстві, оскільки їм бракує єдності і системності взаємодії. Тому все частіше такі негативні чинники, як неповага і непокора до старших, хуліганство, злочинність, алкоголізм,  розбещеність, наркоманія, музико- манія, ігро- манія,  інтернетоманія проявляються в характері й поведінці підростаючого та молодого покоління.

Розроблений і запроваджений факультативний курс “Основи християнської етики” пропонує систему ціннісних орієнтацій для підлітків. Опанування цього курсу дасть можливість учням на основі поглибленого ознайомлення з основами біблійної історії сформувати моральні переконання,  на яких можна будувати нормальні міжособистісні стосунки, відносини усередині держави та зі світом  у цілому. Також курс ” Основи християнської етики” дасть можливість оптимізувати гуманістичний потенціал базових знань, сприятиме розвитку гуманістичного аспекту змісту освіти .             

Отож, шановні батьки, вибір за вами! Чекаємо на ваші відгуки і  згоду на викладання цього курсу у середніх класах нашого ліцею.

З повагою адміністрація закладу та вчитель християнської етики Мазур Л.С.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*