Семінар-тренінг для учителів з формування демократичних цінностей у школі

Учителі Бородянської школи №2 переймають швейцарський досвід у розвитку демократичноїосвіти в Україні

3.11.16 відбувся семінар-тренінг для учителів з формування демократичних цінностей у  школі. Тренінг став першим заходом з впровадження швейцарсько-українського проекту«Сприяння розвитку демократичної освіти в Україні – DOCCU».

Протягом двох годин викладачі активно обговорювали ключові аспекти демократичного врядування у школі. Кравчук Тетяна Вікторівна (коучер команди, учитель історії) допомогла зрозуміти, яких навичок не вистачає, як їх напрацювати. Вона  сприяла засвоєнню нового досвіду через різні цікаві веселі форми роботи: малювання статей декларації прав  людини, міркування над означенням проблем, що заважають впроваджувати демократичні принципи у нашому суспільстві, обговорення шляхів розв’язання у групах. У кінці тренінгу виникла жвава дискусія щодо твердження «Недемократичному вчителю не місце у сучасній українській школі». Колектив поділився на групи, кожна з яких відстоювала твердження «Абсолютно погоджуюсь», або «Категорично не погоджуюсь», або «Швидше погоджуюсь» чи «Швидше не погоджуюсь». Вислухавши думки колег Тетяна Вікторівна зауважила, що має власну думку,  проте, як демократичний вчитель, готова сприйняти міркування і доводи, з якими вона не згодна:  «Ваша думка для мене глибоко ворожа, але за ваше право їївисловити я готовийвіддатисвоє життя»   (Вольтер)

Фотозвіт

Сучасна українська школа стає на стежку демократії, і головне завдання, яке стоїть перед тренерами, — грамотно сприяти цьому. Кравчук Тетяна Вікторівна отримала від своїх «учнів» лише позитивні відгуки та задоволення від корисногоспільного часу.

Навчаймося разом!

Довідково. Метою проекту DOCCU є підтримка сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ). В рамках реалізації проекту в 2016–2018 роках передбачається впровадження навчальних курсів з ОДГ/ОПЛ у систему післядипломної освіти вчителів і керівників шкіл, проведення низки семінарів-тренінгів, науково-практичних комунікативних заходів. Особливу увагу буде приділено реалізації в Україні основних положень Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини.

One comment

  • Avatar Олена

    Саме так народжується справжня демократія:толерантно,аргументовано,переконливо!!!Щира вдячність за урок демократії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*