Учнівське самоврядування

Життєдіяльність учнівського самоврядування шкільної країни «Зореславія»

У 2016–2017 н.р. робота шкільного самоврядування розпочалася із загальношкільної учнівської конференції, на якій були присутні лідери учнівського самоврядування 5–11 класів. Представники брали активну участь в обговоренні програми нового президента Кошки Діани, висловлювали побажання і свої зауваження до її уявлення життя шкільної громади. За результатами голосування міністром милосердя стала Коваленко Альбіна, міністром освіти – Осташевська Єлизавета, міністром ЗМІ – Сидоренко Яна, міністром спорту – Позняк Максим, міністром культури Кримінська Дар’я, міністром добробуту – Сухенко Анастасія. Об’єднані у міністерства діти взялися до активної роботи. Міністри зібралися для затвердження планів на наступний навчальний рік. Після обговорення і затвердження бачення президента діяльності команди Кошка Д. презентувала програму країни Зореславія на районному зібранні лідерів учнівського самоврядування. Ефективна робота шкільного самоврядування починається особисто з президента школи та роботи кожного з міністерств. Зупинимося на діяльності кожного з міністерств.

Міністерство Добробуту

Протягом жовтня Міністерство Добробуту регулювало роботу учнівських колективів у прибиранні пришкільних ділянок. Було проведено операцію «Листя». Старшокласники долучилися до підготовки школи до холодів (заклеювання вікон). Сухенко Анастасія організовувала рейди перевірки шкільної форми та відвідування, а також контроль за чергуванням по школі та в їдальні.

Міністерство Культури

Протягом першого семестру навчання міністерством було організовано чимало заходів: виставки малюнків серед учнів початкової школи, квест з «Правил безпеки», підготовка до святкування Дня Учителя (розробка сценарію, репетиції сценок, розподіл ролей та сфер роботи, творча майстерня); «кошові отамани» приймали учнів 1–6 класів у козачата. Представники міністерства допомагали при оцінюванні результатів загальношкільних заходів, таких як: виставка-конкурс «Осінній колаж», конкурс краси і грації «Міс Осінь». Були проведені святкові заходи до дня української писемності, напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору на шкільній лінійці – мітингу-реквіємі – учні та вчителі запалили свічки пам’яті. Учні підготували тужливу пісню і вражаюче відео картин страхіть Голодомору. Новорічні свята стали логічним завершенням плідної творчої роботи міністерства. Незамінними в організації дозвілля стали учні 10-А, 9-А, 6-Б класів. Завжди виповнені енергією та ідеями Старостенко Юлія та Позняк Максим, Ліснічук Владислав та Коваленко Альбіна і Коваленко Каріна.

Міністерство Милосердя

Одним з напрямків роботи міністерства був старт нової акції «Добровозик», яка передбачає допомогу людям похилого віку, учасникам АТО та сім'ям, що опинились у складних життєвих обставинах. За кожним учнівським колективом було закріплено певну групу людей. Представники міністерства Милосердя організували збір матеріальної допомоги для акції «Діти – дітям», «Від серця до серця». Також був проведений благодійний ярмарок випічки до дня Святого Миколая, де представники шкільного самоврядування пропонували продукцію покупцям.

Міністерство ЗМІ

Міністерство ЗМІ продовжило роботу над удосконаленням сайту школи та розробкою газети «Шкільна парта». Президент разом з представниками міністерства провели Тиждень журналістики, в рамках якого було організовано та проведено прес-конференцію «Чи потрібна шкільна газета?», визначили відповідальних, розподілили обов’язки серед дописувачів у газету. Завдяки Міністерству ЗМІ продовжує роботу шкільне радіо. За інформатизацією – майбутнє, тому міністерство ЗМІ залишається пріоритетним у роботі шкільного самоврядування.

Міністерство Освіти

Представники міністерства брали участь у проведенні інтелектуальних ігор серед учнів 4-5 класів. Команда інтелектуалів 10-Б посіла ІІ місце у районних змаганнях серед команд учнів 9-11 класів. Протягом Тижня правового виховання старшокласники провели уроки-презентації «Права дитини» для учнів молодшої школи.

Міністерство Спорту

За І семестр навчального року було проведено чимало спортивних заходів. У жовтні у «День українського козацтва» міністром спорту Позняком Максимом було ініційовано проведення козацьких ігор. Між уроками для учнів молодших класів старшокласники проводили «Веселі перерви». Запальні флешмоби об’єднували дітей, давали можливість відпочити, порухатися. У другому семестрі плануємо покращити якість роботи кожного з міністерств, залучити та зацікавити більшу кількість учнів до роботи в шкільному парламенті.

Фотозвіт

Екологічний квест «Ми – друзі природи»

Учнівське самоврядування вже не перший раз активно бере участь в організації та проведенні квестів. Досвідчені та професійні старшокласники (10-А, 10-Б) весело і цікаво донесли до учнів 6-го класу інформацію про необхідність гармонійного співіснування людини у царстві природи. Андрущенко Олена, «термінатор»  ерудиції, перевіряла знання з екології. Тремасова Поліна, осяйна українка,  розказала, що народні традиції та  знання про природу є тим розвивальним середовищем для кожної дитини, у якому існують необхідні умови для формування її екологічної культури, перевірила знання народних прикмет. Оптимістична та відповідальна Юлія Скотаренко  разом з малятами на подвір’ї школи створили кольорове екологічне  місто. Завзяті і вправні Головко Анастасія  та Бобровнік  Тетяна разом з учнями міркували про збереження навколишнього середовища, необхідність озеленення місця, де ти живеш; працювали на ділянці: висаджували квіти на клумбах. Група учнів (Потапенко Олександр, Колесніченко Єгор, Усенко Катя, Некрутенко Яна) зустрічали юннатів біля імпровізованого «відпочинку туриста», вчили, як треба відпочивати в лісі, щоб не зашкодити природі, одержати заряд енергії та здоров’я. Особлива подяка фотокору Позняку Максиму.

P.S. Щасливі переможці 6-Б класу отримали екологічний приз – букети свіжої петрушки та яблука.

Фотозвіт

«Найрозумніший»

Суддівська колегія (Ліснічук Владислав, Віхорова Вікторія, Кримінська Дарина) на чолі з Діаною Кошкою (президентом школи) оцінила знання семикласників  у інтелектуальній  грі «Найрозумніший». Ерудицію, кмітливість, обізнаність у природничих науках найкраще показала Поліщук Анна.

Фотозвіт