Віддай серце дітям, щоб вічно горіло…

Молода, струнка, підтягнута – хто повірить, що в неї самої у цій школі у третьому класі вже навчається внучка?

А приїхала в Бородянку нинішній директор Бородянської школи №2 Олена Вікторівна Лазутіна більше, як 30 років тому, студенткою-старшокурсницею Брянського педагогічного інституту. приїхала разом з чоловіком, який отримав направлення на Бородянський екскаваторний завод, і першим її робочим місцем стала посада піонервожатої в Качалівській школі.

Коли ж у 1985 році в райцентрі урочисто відкрилася нова школа, для Олени Вікторівни знайшлася робота за спеціальністю – вчителем російської мови й літератури, а заодно їй доручили стати класним керівником 5 класу, яким вона й опікувалася до самого випуску.

Чого тільки не було за роки педагогічної практики! І тяжкі підлітки, і жахіття чорнобильської катастрофи, і різноманітні професійні та побутові труднощі, і душевний щем, без якого немислиме людське життя… Але попри все, Олена Вікторівна завжди залишалася тонким педагогом, грамотним філологом і водночас неабияким організатором у своїй сфері.

Коли в школах перестали викладати російську мову, перекваліфікувалася на викладача зарубіжної літератури, яку успішно викладає і зараз. 10 років вона була заступником директора з навчально-виховної роботи, а ось уже сьомий рік сама очолює педагогічний колектив закладу.

Олена Вікторівна щиро пишається успіхами своїх колег, які були лауреатами обласного етапу професійного конкурсу «Учитель року», а одна із них, учитель історії Т.В. Кравчук, навіть стала переможцем цього конкурсу і захищала честь області на Всеукраїнському етапі.

Не дивно, що в таких наставників виростають і талановиті вихованці – всі ці роки Бородянська школа №2 утримує першість у районному етапі учнівських олімпіад і найбільша кількість її школярів потрапляють на обласні турніри, а дехто – й на Всеукраїнські.

Бородянська школа №2 вперше впровадила науково-педагогічний проект «Інтелект України», мета якого – виплекати національну еліту, тут реалізовується педагогічна технологія «Росток», а також експериментальний курс «Уроки стійкого розвитку». Школа є опорною в районі з впровадження інформаційних технологій у навчально-виховний процес, на базі цього навчального закладу працює обласна школа передового педагогічного досвіду «Формування демократичних цінностей на уроках суспільствознавчих наук».

Свій рідний колектив Олена Вікторівна називає не інакше, як високопрофесійними, досвідченими, творчими, креативними людьми, які весь час перебувають у пошуку, як рідна мати, вона тішиться успіхами своїх випускників і засмучується їхніми невдачами.

Серед найвідоміших випускників Бородянської школи №2 – народний депутат Олександр Черненко, бородянський селищний голова Олександр Сахарук, авторитетний лікар Сергій Бобрик.

А Олена Вікторівна, як і раніш, щоранку поспішає на роботу, у вир гомінкої юні і звичних учительських клопотів. Як і в студентські роки, палко любить філологію, любов до якої прищепила їй мама, яка, хоч і не мала відповідної освіти, зате мала тонке відчуття слова.

Слухаєш бездоганну українську мову цього педагога і важко повірити, що вона – етнічна росіянка, а коли Олену Вікторівну запитали про її кредо, вона відповіла віршованими рядками:

«Возьми своё сердце,
Зажги его смело,
Отдай его детям,
Чтоб вечно горело…»

Любов ІВАНЧЕНКО